Published On: 20 Gusht, 2016

Balli Kombëtar Demokrat, poshtë tradhtarët. S’ka demarkacion as Asociacion antishqiptar – Video

Me qindra pjesëmarrës, Balli Kombëtar Demokrat, kanë protestuar duke shprehur pakënaqësinë e tyre të thellë, tek Sheshi Skënderbeu, afër ndërtesës së Qeverisë.

Ata thanë se po protestojnë kundër shkeljes së rendit kushtetues, kundër marrëveshjeve të Brukselit nga mafia politike, e që sipas tyre, kjo po bëhet nga mafia “Pronto”. Ata theksojnë se krimi politik dhe ekonomik në Kosovë po bëhet nga partitë në pozitë me klanet e tyre mafioze.

Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat në Kosovë, Gazmend Islami, deklaroi se nëse votohet Demarkacioni protestat e radhës nuk do të jetë të qeta, por do të kalojnë në dhunë.

“Ne që jemi mbledhur sot, jemi vetëm një pjesë e vogël që po iu nënshtrohemi një presioni të propagandës tmerruese. Pushteti i kapur nga kriminelet të pjellës organizuese të bashkuar me klanin Pronto. Synimi i Ballit Kombëtar është bashkimi i trojeve shqiptare, ku Thaçi po e copëton këtë tokë. Kosova s’ka tokë shtesë për të falur”, thekson Islami.

Ai tha se përmes kësaj proteste po i drejtohet ambasadorëve se Kosova nuk është jetime, dhe nuk jemi për me marrë viza si rast special, si dhe ambasadorët e jashtëm po marrin tenderë me klanin mafioz “Pronto”.

“Ne kërkojmë drejtësi për gjithë Kosovën dhe shqiptarët, Kosova është Shqipëri, dhe ne kemi të drejtë historike të protestojmë fuqishëm shumë të vendosur duke kërkuar një shtet të vetëm të quajtur Shqipëri”, tha ai/4

Ai theksoj se shqiptarët e Kosovës nuk e kanë harrua kurrë vizitën e Bushit në Tiranë më 1992.

“Hashim Thaçit i drejtohem se nëse ai i ka dhënë 8 mijë hektar Malit të Zi, gabohet se ai kufi është vulosur me gjakun shqiptar. Ne kërkojmë nga deputetët që mos ta votojnë tradhtinë kombëtare me 1 shtator dhe kërkojmë dorëheqjen e Qeverisë aktuale”, tha ndër tjera Gazmend Islami.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...