Published On: 24 Gusht, 2016

Bale nënshkruan kontratë 50 milonshe më këtë klub

Gareth Bale ka nënshkruar kontratë të re me Real Madridin. Sipas Marcas uellsiani do të jetë në këtë klub deri në vitin 2021.

Për Bale do të ketë një rritje të ndjeshme të pagës ku pritet të fitojë hiq më pak se 10 milionë neto në vit.

Ai do të fitojë 50 milionë euro në këto pesë vitet e ardhshme.

Ai me këtë pagë barazohet me kapitenin Ramos dhe do të jetë vetëm pas Ronaldos i cili fiton më së shumti në këtë klub.

Nuk ka vazhduar vetëm Bale, por edhe talenti norvegjez Martin Odegaard i cili gjithashtu do të jetë më mbretërit deri në vitin 2021.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...