Published On: 11 Shkurt, 2016

Bale i kushtoi 750 mijë euro për ndeshje!

  • Gareth Bale është një nga futbollistët që veç çmimit, i ka kushtuar më shtrenjtë Real Madridit edhe në raportin e tij me ndeshjet e luajtura.

Uellsiani që tani vuan nga lëndimi në pulpë, i pati kushtuar Los Blancos plot 100,7 milionë euro.

Por lëndimet e shumta kanë bërë që kontributi i tij për skuadrën nga Santiago Bernabeu të mos jetë ai i prituri.

Kështu, Bale për secilën ndeshje që ka luajtur i bie i kushton Realit plot 750,000 euro.

Llogaria në fakt është e thjeshtë: Bale i kushtoi Realit 100 milionë euro dhe firmosi një kontratë 6 vjeçare, që do të thotë se Reali ka bërë për të një investim prej 16.5 milionë euro në sezon.

Duke i bërë bashkë dy sezonet Bale ka luajtur 91 ndeshje dhe Realit në dy vjet i ka kushtuar 69 milionë euro , pra 750 mijë euro për ndeshje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...