Published On: 10 Janar, 2016

Bale flet për të ardhmen pas deklaratës së Zidanit (Foto-Video)

  • Gareth Bale ka bërë të ditur se është i lumtur te Real Madridi dhe se ka të njëjtën liri në fushë edhe me Zidanen

Pas shkarkimit të Rafa Benitezit, mediat spanjolle shkruanin se Gareth Bale është i dëshpëruar me këtë vendim të Los Blancos, pasi trajneri spanjoll e pëlqente shumë lojtarin dhe i kishte dhënë liri totale në fushë.

Zidane deklaroi se e kupton Bale për dëshpërimin e tij, por që do të mundohet ta bëjë atë të lumtur. Menjëherë ka reaguar edhe Bale, që ka thënë se është i lumtur edhe me Zidanen. Ai shkëlqeu ndaj Deportivos duke shënuar het-trik.

“Nuk kam nevojë që të flas për shkarkimin e Benitez. Vetëm dua të them se jam i lumtur pasi Zidane më ka dhënë të njëjtën liri si ai. Unë vetëm dua të shfaq më të mirën time”, tha Bale pas ndeshjes me Deportivon i cili shënoi 3 gola duke quar numrin në 12 këtë edicion vetëm në La Liga. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...