Published On: 6 Shtator, 2016

Baki Jashari, punëson vajzën e tij në Filarmoninë e Kosovës, bashkë me vajzën e vëllait dhe dhëndrin

Drejtori i Filarmonisë së Kosovës, Baki Jashari, është treguar fisnik me familjarët e tij.

Jashari ka rehatuar disa familjar në institucionin që drejton, me fuqinë e tij prej drejtori.

Jashari e ka punësuar vajzën në Filarmoninë e Kosovës, Arta Jasharin. Arta mban pozitën e anëtares së korit dhe këtë e ka deklaruar edhe vetë Baki Jashari në formularin e Agjencisë Kundër Korrupsionit, raporton Indeksonline.

Në formularin e AKK-së, Jashari pagë vjetore për vajzën e tij ka deklaruar 3 mijë e 780 euro.

Jashari ka menduar edhe për familjarët e vëllai të tij. Ai e ka punësuar edhe vajzën e vëllai të tij, Vesa Jasharin, në Filarmoninë e Kosovës. Vesa është punësuar në administratën e këtij institucioni ku drejtor është axha i saj, Baki Jashar, raporton Indeksonline.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...