Published On: 4 Prill, 2016

Bajrami mbron titullin WBU-Europe

Lucern, Zvicër– Tefik Bajrami ka mbrojtur titullin WBU-Europe. Ai mbrëmë ka mposhtur gjeogjianin, Grigol Abuladze me nakaut teknik në raund të parë. Bajrami me goditje në pleksus e përfundoi këtë meç para kohe.

Kjo ishte mbrojtja e parë për Bajramin e titullit WBU-Europe. Ai këtë titull e fitoi me 3 tetor në Podujevë duke mposhtur hungarezin Attila Makula. 

Me këtë fitore Bajrami ka bilanc prej 10 fitoresh (7 KO) dhe një humbje në 11 meçe profesioniste. Ndërsa Abuladze pësoi humbjen e 12-të në karrierë karshi 23 fitoreve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...