Published On: 20 Maj, 2016

Bajrami: LDK-ja s’i duron politikanet femra

Deputja nga Nisma për Kosovën, Valdete Bajrami, përmes Facebook-ut ka reaguar ndaj mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së që sot nuk kaloi pa trazira.

“KRIZË DEMOKRATIKE NË PARTITË TONA!

Përzënia e dy veprimtareve politike nga Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, konfirmoi edhe një herë se në atë parti nuk ka demokraci. Në LDK deri në Kuvendin e karrigeve kishte një demokraci farse. Nga atëherë e deri më sot jo pak herë është treguar se demokracia nuk ka vend në këtë parti politike. Bile kjo parti është bërë mostër edhe për PDK-në të cilat janë bërë si vëllezër siamez jo vetëm në politikë, por edhe në qeverisje.
Se nuk ka demokraci në atë parti politike, nuk kam dyshuar asnjëherë, por pse janë kaq të padurueshme ndaj politikaneve femra nuk e kam besuar. Sikur të kishte liri demokratike e mendim të lirë, Forumi i Gruas se LDK-së do të duhej të reagonte fuqishëm, për faktin se “burrat” e LDK-së po e tregojnë fuqinë mashkullore, ndaj dy veprimtarëve të fuqishme siç janë: Vjosa Osmani dhe Donika Gërvalla.
Në një diskriminim të tillë gjinor, do të duhej të reagonin të gjitha grat e angazhuara në politikë, përfshirë edhe Rrjetin e Grave të Kosovës.
Gruaja e Nismës për Kosovën si parti e orientimit socialdemokrat vihet në mbrojtje të grave politike dhe ju bënë thirrje që të rreshtohen aty ku ka demokraci e progres”, ka shkruar Bajrami.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...