Published On: 20 Qershor, 2016

Bajrami – Grabovcit: Ja sa herë deri sot, ndërrove qëndrimet për Demarkacionin!

Deklarimet e Shefit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovcit për çështjen e Demarkacionit, i ka vlerësuar të ‘luhatura’ shefja e GP të Nismës për Kosovë, Valdete Bajrami.

Bajrami pohon se brenda disa ditëve, Grabovci i ka ndërrua qëndrimet personale dhe partiake për përcaktimin e vijës kufitare me Malin e zi disa herë, transmeton gazetablic.com

Reagimi i Bajramit, lidhet direkt me deklaratën e Grabovcit dhënë sot Gazetës Blic për çështjen në fjalë.

 “E sot prapë ky shef ka dhënë këtë deklarim “Qeveria duhet ta procedoj çështjen e Demarkacionit, duke i respektuar edhe afatet kohore dhe ligjore, dhe të sjell edhe material shtesë mbi atë që u kërkohet deputetëve të votojnë”

Reagimi i plotë:

Valdete Bajrami, i ka reaguar Shefit të Shefi i grupit më të madh parlamentar të PDK-së z.Grabovci brenda disa ditëve ndërron qëndrimet, jo një herë por shumë herë sa i përket përcaktimit të vijës kufitare me Malin e Zi. Fillimisht kur ne e kundërshtonim demarkacionin me Malin e Zi, ai deklaronte se asnjë pëllëmbë nuk iu është marr shtetit tonë, këtë ai e garantonte edhe duke thënë se as nuk është shkelur Kushtetuta, duke na akuzuar se kauza jonë nuk është e vërtetë. Kushtetuesja doli me vendim që marrëveshjet nuk janë në përputhje me Kushtetutën në 23 nene të saj, thënë ndryshe janë në kundërshtim me te. Para pak ditëve pikërisht shefi i GP të PDK-së doli në një TV dhe tha se vendit tonë i janë marr 5 deri 6 kilometra nga përcaktimi i vijës kufitare me Malin e zi. E sot prapë ky shef ka dhënë këtë deklarim “Qeveria duhet ta procedoj çështjen e Demarkacionit, duke i respektuar edhe afatet kohore dhe ligjore, dhe të sjell edhe material shtesë mbi atë që u kërkohet deputetëve të votojnë” Qytetarët me të drejtë pyesin “shefin e shefave”, kur do të vjen koha që ju dhe gjithë ata të tjetër të jepni përgjegjësi për dëmet që ia keni bërë qytetarëve dhe vendit por edhe që jeni duke vazhduar ta dëmtoni dhe ta copëtoni shtetin tonë?

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Adem Garabovci duhet te deklarohet se a jan deputetet
  kuklla te qeverise dhe sa here tua preke susten qeverija
  keta si kuklla te ngrisin duart ! Qeverija pasi e ka
  nenshkrue marrveshjen ajo ska pse ta procedon ne parlament
  Ne parlament procedohen e diskutohen punet e pa kryeme
  Me keso kushtetsh feudalet e pushtetit bejne lojen e marrise me deputet Nese eshte keshtu duhet te suspendohet
  kuvendi , Deputetet pasi qenkan veq kuklla te aminit Nuk
  duhet fare te egzistojne Si nihen deputetet qe marrin rroga , kan voten e qytetarit dhe nuk i vete puna per
  kurgja ! Pra nuk eshte qeverija e as kryeministri fajtor
  se pse i njofin deputetet shegoja qe puneve te kryeme
  u thone amin ,u ba , u kry , mire ashte , ska diskutim
  Pra Hashimi , Isa e kompanija deputetet i kan veq sa
  per ti ngrite duert e pazareve humbese per kosoven
  Poshte Kuvendi !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...