Published On: 27 Maj, 2016

Bajrami: Gecaj mund ta falë pronën private, por jo atë të shtetit dhe qytetarëve

Deputetja e Nismës për Kosovën Valdete Bajrami i është kundërpërgjigjur zëvendësministrit të Administrimit dhe Pushtetit Lokal Bajram Gecaj, i cili për çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi ka thënë se Kosova nuk ka ekspert për të caktuar vijen kufitare me shtetin fqinjë.
Bajrami me anë të një postimi në facebook, ka thënë se Kosova nuk ka tokë për të falur, por Gecaj mund të fal pronën e tij private, përcjell lajmi.net

“E kam një pyetje për z. Gecaj, sipas jush Kosova nuk paska ekspertë për përcaktim të vijës kufitare, dmth edhe pse është bërë gabim me Malin e Zi duhet të pranohet marrëveshja për demarkacion?”

“Por e keni gabim, nuk kem tokë për të falur, nëse ju keni tokë tuaj private askush nuk të ndal, fale por jo ato të shtetit e të qytetarëve tanë, kurr!”

 “Marrëveshjet nuk do të kalojnë!”, ka shkruar ajo.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...