Published On: 25 Prill, 2017

Bajram Rexhepi del nga QKUK’ja, e nisin për shërim jashtë vendit

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, në këto momente ka dalë nga QKUK-ja dhe pritet që menjëherë të niset për shërim jashtë vendit, ku do të dërgohet për shërim pas sulmeve në tru të pësuara para tetë ditësh.

Burime të Veriu.info nga QKUK-ja bëjnë të ditur se një ekip mjekësor në repartin Intenziv e ka përgatitur Rexhepin për rreth dy orë, në mënyrë që të bëhet transferi sa më adekuat për shërim jashtë vendit.

“Sigurimi i spitalit i ka nxjerrë jashtë të gjitha personat që ka qenë në korridoret e Intenzivës, ku personeli mjekësor tash e nisi transportimin e Bajram Rexhepit. Infermierët na treguan që ai do të dërgohet për shërim në Turqi”, ka bërë të ditur burimi i Veriu.info, i cili ndodhet në QKUK.

Siç ishte bërë e ditur edhe nga zyrtarët e QKUK-së, ish kryeministri Rexhepi është në gjendje kome prej tetë ditësh.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...