Published On: 17 Tetor, 2016

Bajram Gecaj: Kjo është e vërteta për daljen e Listës Serbe nga Qeveria!

Zëvendësministëri në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj ka theksuar se Lista Serbe asnjëherë nuk ka dalë nga Qeveria.

“Ashtu siç kam thënë edhe më herët, ne nuk kemi asnjë indikacion zyrtar për ndonjë zyrtar për ndonjë”ngririje”, funskion të zyrtarëve nga Lista Serbe”, ka theksuar ai për Gazetën Blic.

Gecaj tha se do të takohen në ditët në vijim me drejtuesit e Listës Serbe dhe do t ‘i shqyrtojnë të gjitha brengat të cilat mund ti kenë.

Ndryshe, Lista Serbe tash e sa ditë e ka ngrirë aktivitetin e saj në Qeveri dhe Kuvend për shkak të miratimit të Ligjit për Trepçën, që sipas tyre bie në kundërshtim me interesat e serbëve.
Lista Serbe këtë ligj e ka çuar edhe në Gjykatë Kushtetuese.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...