Published On: 27 Maj, 2016

Bajram Gecaj: Ka ndodhë që në Ambasadën Amerikane të mbesim pa rroga

Zëvendësministri i Pushtetit Lokal, Bajram gecaj ka befasuar me një deklaratë të dhënë në emisionin “Argument Plus” në RTV 21. Sipas tij, për shkak të bllokadës së buxhetit në SHBA, ka ndodhur që punonësit e ambasadave të mbesin pa paga.

“Për shkak të mos kalimit të buxhetit në SHBA, gjatë kohës sa unë punoja në Ambasadë kemi mbetur edhe pa rrogë”, ka thënë ai, derisa e mori si shembull atë që Qeveria merr vendime, dhe Kuvendi është ai i cili në fund e thotë fjalën përfundimtare, raporton Gazeta Blic.

 Ai gjatë kësaj interviste thuajse dhjetë herë e ka përdorur se ka punuar në Ambasadën Amerikane./ Gazeta Blic
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...