Published On: 17 Gusht, 2017

Bahtiri: Qeveria do të formohet shumë shpejt!

Numri një i Mitrovicës, dhe dyshi në Aleancën Kosova e Re, Agim Bahtiri ka komentuar zhvillimet politike në vend.

Kur janë shtuar zërat se AKR-ja të cilës i prin Behgjet Pacolli do ta braktisë LAA-në për t’iu bashkuar PAN-it, Bahtiri ka thënë se beson që Qeveria do të formohet shumë shpejt.

“Kosova po kalon nëpër procese shumë të rëndësishme, ku vetëm javët e fundit kemi humbur dhjetëra miliona euro nga bashkësia ndërkombëtare. Po ashtu edhe procesi i liberalizimit të vizave ka ngecur, duke mbetur Kosova vendi më i izoluar në Evropë. Kjo bllokadë institucionale është e patolerueshme. Prandaj nuk kemi kohë për të humbur dhe besoj se Qeveria do të formohet shumë shpejt”, ka thënë Bahtiri.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...