Published On: 17 Maj, 2016

Bahtiri: Jap dorëheqje nëse ndërrohen kufijtë e Mitrovicës

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë se kufijtë e këtij qyteti nuk do të ndërrohen, por sipas tij, nëse një gjë e tillë ndodhë, ai do të jap dorëheqje.

Këto komente numri një i Mitrovicës i bëri në tribunën “Ura mbi Ibër” që po mbahet në Prishtinë nën organizimin të Lëvizjes Vetëvendosje dhe komunës me të cilën udhëheq Bahtiri.

Ai shtoi se me kryetarin e Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq nuk po merren vesh për heqjen e barrikadës mbi lumin Ibër.

Kreu i këtij qyteti po ashtu deklaroi se shqetësimin rreth kësaj çështjeje e ka paraqitur në Bruksel dhe se shpreson që barrikada mbi këtë lum të hiqet si dhe t’u ofrohet qytetarëve lëvizje e lirë, njofton Klan Kosova.

Bahtiri gjatë kësaj tryeze ka ripërsëritur se ura mbi lumin Ibër shumë shpejt do të rivitalizohet, duke mos precizuar datën se kur do të ndodhë një gjë e tillë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...