Published On: 10 Shtator, 2016

Babë e bir rrahin drejtorin e gjimnazit të fshatit, e katandisin për spital

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në një fshat të Gostivarit ku babë e bir kanë bërë për spital drejtorin e gjimnazit të fshatit.

Sipas Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë, 42 vjeçari B.D. nga Negotinë e Gostivarit dhe djali i tij 17 vjeçar, nxënës në Gjimnazin e fshatit, kanë sulmuar fizikisht drejtorin e gjimnazit K.R, 43 vjeç nga fshati Toplicë, duke i shkaktuar lëndime në kokë.

Ngjarja ka ndodhur në orën 13:50 në oborrin e gjimnazit. Ndërkohë që dhunuesit janë marrë në pyetje nga policia.

Në pesë muajt e parë të këtij viti në Gostivar janë regjistruar 29 vepra penale “dhunë në familje”, të cilat kanë rezultuar me 28 fletëparaqitje.

Tetëmbëdhjetë raste kanë qenë me shkaktim të lëndimeve trupor, 8 me rrezikimin e sigurisë dhe 3 me rrezikimin e sigurisë me armë të rrezikshme

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...