Published On: 31 Korrik, 2016
Bota |

Babai i vrasësit të Mynihut: Po na kërcënojnë me vdekje

Ali David Sonboly, atentatori i Munihut, pos faktit që ka marrë dhjetë jetë njerëzish, me tyre tre shqiptarë, ai ka shqetësuar edhe familjarë e tij me veprimin e bërë në qendrën tregtare.

Babai i tij, Masoud ka folur për mediat gjermane me ç` rast ka thënë se ai dhe bashkëshortja janë duke jetuar ditët më këqija të jetës së tyre, njofton Albinfo.ch.

“Jemi shumë keq. Po marrim kërcënime me vdekje. Gruaja ime po qan tash një javë. Jeta jonë në Munih ka mbaruar”, ka thënë Masoud, shkruan “Bild am Sonntag”.

Për faktin se djali i tij ka qenë i ngacmuar dhe rrahur nga shokët e shkollës, ai ka marrë vesh së voni, nga një shok shkolle i tij, transmeton Albinfo.ch.

Disa nga nxënësit ai i kishte paditur por hetimet kanë rrjedhur pa sukses.

Mendohet se si pasojë e këtij presioni, 18 vjeçari gjerman me prejardhje iraniane ka bërë atentatin e tmerrshëm të 22 korrikut.

Babai i tij, Massoud thotë se nuk ka pasur idenë se i biri kishte pasur revolver. Ai po ashtu nuk ka ditur se Aliu ka përdorur antidepresiv.

Sipas njohurive të deritashme Ali David S. ka adhuruar atentatorin norvegjez Behring Breivik.

Veç kësaj, 18 vjeçari para se të bënte krimin kishte vizituar shkollën në Winnenden në të cilin në një atentat që një nxënës kishte bërë me ç`rast kishin vdekur 15 veta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...