Published On: 14 Janar, 2016

Babai i Komandant Malishevës: Unë jam i bindur se Ali Ahmeti ka tradhtuar tim bir (Video)

Muhamet Krasniqit, i njohur si Komandant Malisheva përmes një letre drejtuar opinioni ka folur për Betejën e Kumanovës. Ai ka theksuar se më 9 Maj, Mirsad Ndrecaj ka biseduar me liderin e BDI-së, Ali Ahmetin, prej të cilit ka kërkuar të ndalet zjarri nga policia maqedonase.

Por, sipas tij, pas kësaj telefonate, sulmet e njësiteve speciale policore janë shtuar akoma më tepër. Të njëjtin qëndrim kohë më parë ka shpalosur edhe babai i tij, Skender Krasniqi, duke qenë e bindur se luftëtarët e lirisë janë tradhtuar nga lideri i partisë shqiptare në pushtet.

Në një intervistë për Interaktiv  ai kishte deklaruar se dyshon që kjo që ka ndodhur ka të bëjë me një tradhti nga ana e Ali Ahmetit dhe se luftëtarët atje kanë rënë në kurthin e tij.

“Ky është terror i shtetit. Është terror i Gruevskit dhe Ali Ahmetit. Unë jam i bindur se Ali Ahmeti ka tradhtuar. Për maqedonasit të mos flas pasi ata gjithmonë kanë bërë thirrje për vrasjen e shqiptarëve”, ka thënë ai.

Ai ka thënë se shqiptarët e Maqedonisë që nga viti 2001 janë të rrezikuar dhe se që nga ky vit ata janë mashtruar vazhdimisht nga maqedonasit. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...