Published On: 27 Janar, 2016

Babai futbollistit serb kërcënoi klubin me bombë

  • Babai i Aleksandar Mitroviqit kishte kërcënuar me bombë Partizanin nëse do t’ia ndalonin djalit të tij transferimin te Anderlechit, ka bërë të ditur ish-kapiteni i klubit, Albert Nadj.

Sulmuesi i Newcastle Unitedit kaloi gjashtë vjet në akademinë e Partizanit, para se të transferohej te Teleoptiku, klub në të cilin qëndroi vetëm sezonin e parë si profesionist.

Gjatë sezonit 2012/13 Mitroviq u rikthye te Partizani dhe realizoi 15 gola në 36 paraqitje, duke tërhequr interesimin e klubeve evropiane, përfshirë edhe Anderlechtin.

Sipas Nadj, i cili punoi në klub si bashkëkordinator në transferime, ka treguar se babai i sulmuesit kërcënoi me bombë nëse klubi do ta bllokonte transferimin në Belgjikë.

“Në gjeneratën e Lazar Markoviqit, [Nikola] Ninkoviqit dhe Luka Stojanoviqit, ai [Mitroviq] nuk kishte askund në ekipin e të rinjve të Partizanit”, ka thënë Nadj për Blicin e Beogradit.
“Klubi dëshironte largimin e tij, prandaj shkoi te Teleoptiku dhe shumë shpejtë u transferua te Anderlechti për 5 milionë euro. Unë isha kundër këtij transferimi; besoja se nëse do të qëndronte dhe të përmirësohej edhe më shumë te Partizani që më vonë do ta shiste për një çmim më të lartë”, transmeton Koha.net.

“Dhe derisa kishte diskutime nëse duhej ta shisnim apo jo, babai i tij erdhi dhe na kërcënoi se do të na hidhte bombë nëse refuzonim shitjen e Aleksandarit! Unë e largova nga zyra ime, por disa politikanë na kontaktuan, duke na bërë presion për ta shitur Aleksandarin”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...