Published On: 9 Tetor, 2016

Babai fiton lotarinë, e fëmijëve u thotë: Punoni! (Foto)

Daniel Schulli nga British Columbia e Kanadasë, i ka fituar 9.7 milionë dollarë në lotari, por ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i njoftuar fëmijët.

Në vend se t’ju tregonte sapo ka qëlluar numrat, ai ka pasur një ide tjetër: fëmijët e kuptuan fitoren e madhe, duke shikuar televizorin.

Derisa po ndiqnin emisionin ku shfaqet fituesi i muajit, ata panë të atin me tiketën e madhe ku shkruante shuma e fituar. Por, Schulli nuk i ka lënë të gëzohen shumë.

“Pastroni dhomat e juaja, ruajeni punën aty ku punoni”, ka thënë ai, duke nënkuptuar se nuk do të ndajë paratë me ta. “Unë dhe gruaja qeshnim tërë kohës, e nuk donim t’ju tregonim se jemi fituesit”!

Me paratë që i takojnë, ai do të blejë një makinë të re, sepse të vjetrën që është prodhuar më 1996 ia përqeshnin fëmijët. /Telegrafi/

Dad wins the lottery then trolls his children in the best possible way. credit: British Columbia Lottery Corporation

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...