Published On: 5 Janar, 2016

“Babadimrat” e Vetëvendosjes vazhdojnë të jenë prezent edhe në vitin 2016

  • Bajram Gecaj i LDK’së, në një status në Facebook ka thënë se shpreson që opozita të mjaftohet me inaugurimin e kalendarit të tyre vetanak dhe se do ta lënë Qeverinë të punojë dhe funksionojë për qytetarët e Kosovës, siç ka thënë ai, jashtë kërcënimit permanent nga brigadat e kuqe të tyre, tani, sipas Gecajt, të mbuluara me petkun e babadimrave.

Ky është postimi i plotë i Gecajt në Facebook:

“Babadimrat e Lëvizjes Anarkiste të Vetëvendosjes, paskan vendosë me e nisë edhe historinë nga ata vetë, duke krijuar kështu edhe vitin e tyre kalendarik. Dhe kjo. pas gjithë atyre “dhuratave e bakshisheve” të cilat na i dhanë gjatë vitit të kaluar, si vetë, gazi lotësjellës, koktejet molotov, gurët kundër ruajtsve të rendit, dëmtimit të pronës publike e private, si dhe shumë e shumë “dhurata” të tilla të pazakonta. Të shpresojmë se do të mjaftohen me inaugurimin e kalendarit të tyre vetanak, dhe se do t’a lënë Qeverinë të funksionoi dhe punoi për qytetarët e Republikës, jashtë kërcënimit permanent nga brigadat e tyre të kuqe, tani të mbuluar edhe me petkun e babadimrave!”

Ndryshe, opozita ka paralajmëruar mbajtjen e protestës masive për rrëzimin e marrëveshjeve dhe Qeverisë më 9 janar, në orën dy, me fillim nga Biblioteka Kombëtare.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...