Published On: 23 Maj, 2016

Azize Nimani mposhti kampionen e pesëfishtë botërore Mary Com

Azize Niman në kampionatin botëror që po mbahet në Astana mposhti kampionen e pesëfishtë të Botës Mary Com  nga India me pikë (2:0).

Azizja mposhti edhe italianen numër një të ranguar në botë Marzia Davide.

Jemi vetëm një hap afër Lojërave Olimpike në Rio.

Nimani u kualifikua për çerekfinale. Urojmë të vazhdojë edhe më tutje dhe të na sjellë fitore.

Nimani bokson në kategorinë  (51-54kg).

25 vjeçarja nga Mitrovica që jeton në Gjermani, përfaqëson kombëtaren gjermane, ishte edhe fituese e medaljes në Olimpiaden e fundit në Baku –Azerbaigjan.

Për Shqiptari.Eu.Raporton Halit Nezaj Gjermani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...