Published On: 27 Mars, 2016

Aziz Zhilivoda: O Ilmi Nebihu dhe Ismet Ibrahimi a u zgjut nga koma? Ku ishit ju kur u vra Ahmet Krasniqi?

 • Ku mbetët pasi që u vra Ahmet Krasniqi dhe ju nuk kryet punën asnjëherë?
  Ju të pastër si loti!!
  E ndjenit veten komod apo të ngritur në grada?
  Pse asnjëherë nuk u deklaruat rreth vrasjes?
 • Një reagim shumë interesant nga ana e Shoqatës së Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Kosovës.

 

LEXONI EDHE: 

http://www.shqiptari.eu/ahmet-krasniqi-u-tradhtua-ne-besimin-ndaj-adem-demacit-qe-po-i-sherbente-xhavit-halitit-3/

http://www.shqiptari.eu/super-deshmitari-nazim-bllaca-a-do-ta-coj-prapa-grilave-azem-sylen-video/

http://www.shqiptari.eu/tmerri-trondites-i-pa-ndeshkuar-serbet-ua-zinin-kokat-shiptareve-me-kafka-krijonin-llamba/


 • Aziz Zhilivoda

Derisa sa mediat paskan shkruar për rreth Agim Mehmetit, Ilmi Nebihut dhe Ismet Ibrahimit.
Tek kjo temë Agim Mehmetin do ta kalojmë. Të ndalemi tek Ilmi Nebihu e Ismet Ibrahimi. Më duket shumë interesant kur thuhet se janë të pastër si loti kur dihet fakti se po të njëjtit ishin në komë 18 vite me radhë në këtë drejtim. Kur flitet për apelin ndaj ish Ministrit të Financave dhe tani më kryeministër i Kosovës për të bërë më shumë rreth kësaj vrasje ju kisha lutur mos e ngarkoni edhe me mëkatet e Ilmi Nebihut e Ismet Ibrahimit sepse ai ka çka deklarohet për vete… Prandaj barrën tuaj mban në vete.
Nuk është mirë të barazohen edhe pjesëtarët tjerë të MMRK-së, kur dihet fakti se të gjithë të tjerët kanë treguar aq sa kanë pas mundësi me kontribuar në këtë drejtim por të apostrofuarit asnjëherë…
Me u munduar me i barazuar është mëkat.
Mos vallë përmes shoqatës tuaj në situatën e krijuar tani më dëshiron të lahen për gabimet që nuk falen dot. Sa që këmbëngulësia e tyre për kërkesë drejtësie duket aq fëmijërore sikur ti japësh fasadë false një kala prej guri.
Mos vallë britmat e viktimave të tradhtisë ju zgjuan nga koma 18 vjeçare.

Për fund ca pyetje për të apostrofuarit (Ilmi Nebihu dhe Ismet Ibrahimi)
Kur po flitej se po e vrisnin Ahmet Krasniqin çka bënit ju?
A i kishit llogarit e sakta?
Pse ju në hotele e ministri në lagje të errëta?
Për çfarë arsye ju ndërrua vendbanimi Ahmet Krasniqit para se të vritej?
Me ndihmën e kujt?
Si shefa sigurimi pse nuk qëndruat edhe ju aty?
Ku ishit ju kur u vra Ahmet Krasniqi?
A ju gëzoj lajmi?
Ku mbetët pasi që u vra Ahmet Krasniqi dhe ju nuk kryet punën asnjëherë?
Ju të pastër si loti!!
E ndjenit veten komod apo të ngritur në grada?
Pse asnjëherë nuk u deklaruat rreth vrasjes?

Koha kujtesën nuk e ka shlyer keni lënë trashëgimtarë dhe ne kemi trashëgimtarë nëse vazhdohet kështu dikush duhet pështyrë në fytyrë… SHQIPTARI.EU

 

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Jup Krasniqi thotë:

  nuk e di por dikujt po i vjen era pasi i ka duart e lyera me gjak, Bekim mos u ben me pap se papa se nga deshprimi i tepert munde te kalohet ne depresion e depresioni e shkakton seriozisht zemren , Azizi ka ber ca pyetje qe duhet te ipen pergjigje nese e kan dasht pra ahmetin nje dihet krimi i ciles do ngjure te jet eshte dhe mbetet krim , gjaku asnjeher nuk shkon huqas nje dit do u verboj syt , te gjithe atyre qe pergjaken duart me gjakun e pastert pasi vet ishin te felliqur edhe mbeten ashtu te felliqur familjarisht Jup Krasniqi zhilivoda

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. muharremi thotë:

  po me pelqen komenti juaj,Bekim,por nese din dicka me shum se te tjeret duhesh te sqarohesh per hir te se vertetes.Mos mendo se ben gje te mire nese e mshef krimini,sepse do te kthehet bumerang ndoshta pikrisht jo tye por dikujt qe ty ka me te dhimt thell ne zemer,prandaj kriminelin ,apo te shiturinduhet ta denoncosh ,sepse ai nuk e ka vendin ne liri por ne burgdhe gjithkush duhet ta dij fajin e tij,ateher ai ndoshta do te vetedijesohet per vepren e ber kur te kete injorimin masiv te shoqeris.Mos nguro te thuash te veteten se nuk ben krim por heroizem

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. bekimi thotë:

  Mos u mundohuni te ua hedhni fajin njerzve te cilet e kane dashur Ahmetin me shume se ju!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 4. bekimi thotë:

  Mos u merrni me pollavra kur nuk dini kurgjo more te mjere!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...