Published On: 1 Tetor, 2016

Aziz Salihu i kuruar doli nga spitali

Pas një periudhe të gjatë që qëndroi në spital, i nderuari boksieri i mirënjohur si në trojet Shqiptaro-Ballkanike, ashtu dhe në gjithë botën, sot duke besuar se gjeti shëndetin e tij përkatës, doli nga spitali. Dhe kafen e miqësisë dhe shëndetit kam nderin ta pi edhe unë me të. Për një kohë të shkurtër do jetë mysafiri im në Stamboll, pastaj pas disa ditëve do t’i ribëjmë kontrollet përkatëse shëndetësore dhe unë si mik i tij, do e përcjell për Kosovë, ku shpresoj që miqtë e denjë do e presin siç e meriton legjenda e boksit, Aziz Salihu. Kam besimin e plotë që dashuria, respekti që i përket të denjit Aziz, do jetë mjaftuese dhe korrekte.

Megjithatë familjarët e Zizit kanë vendosur të qëndrojnë edhe disa ditë afër spitalit për t’i përfunduar analizat dhe për të parë se si po shkon kurimi i tij.

Ejjj miq të Kosovës,  Zizin shikojeni mirë, duajeni, respektojeni, dhe mos e mërzisni dhe mos e risëmurni  se nëse e bëni të sëmuret, gjuha ime do të jetë shpuese.

Lajm i mirë për dashamirësit…gëzuar shëndetin e mikut tonë. Ne si redaksi i dëshirojmë shërim dhe kthim të shpejtë në gjirin familjar dhe atë shoqëror. kosovapost

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...