Published On: 21 Prill, 2016

Azilkërkuesi i vë zjarrin vetes në qendër të qytetit

Të mërkurën në Neuchatel një burrë i ka vënë zjarrin vetes në një shesh publik duke pësuar djegie të rëndë. Ndërhyrja e kalimtarëve ka bërë që ai të shpëtojë nga më e keqja, njofton agjencia zvicerane e lajmeve sda.

Policia Kantonale bën të ditur se personi që i ka vënë zjarrin vetes është një azilkërkues 35 vjeçar. Ai është transportuar fillimisht në spitalin e Neuchatelit, mirëpo për shkak të plagëve të rënda nga djegia është bartur pastaj me helikopter në një qendër të specializuar për trajtimin e djegieve, transmeton albinfo.ch. Ende nuk ka të dhëna lidhur me rrethanat dhe motivet që kanë sjellë te ky incident.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...