Published On: 20 Shtator, 2016

Azil kërkuesi e ther me thikë refugjatin sirian, thotë se ai e kishte përdhunuar

Një azil kërkues e ka therur me thikë një person të cilin e akuzon se e ka dhunuar atë në një kamp të refugjatëve në Austri.

Azil kërkuesi, një maroken 55-vjeçar, i ka bërë këto akuzat pasi që është arrestuar për tentim vrasje në Vjena, transmeton Express.

Ai është duke u mbajtur në paraburgim.

Një zëdhënës i policisë shtetërore ka thënë se policia ishte thërritur në kamp të refugjatëve në rrethinën Favoriten pak para mesnatës të së dielës.

“I dyshuari e sulmoi me thikë një 27-vjeçar dhe e theri në gjoks,” thotë ky zyrtar.

Viktima e therur me thikë, i cili vjen nga Siria, është dërguar në spital në gjendje të rëndë, por tani është në gjendje të qëndrueshme dhe po trajtohet për lëndime serioze./Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...