Published On: 22 Qershor, 2016

Azemi akuzon Mustafën për mospagesen e punëtorëve të fabrikës së “Tubave”

Ali Azemi i Sindikatës së Fabrikës së Tubave, në “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se po shkelet aktgjykimi i Kushtetueses.

“Po shkelet me dy këmbë aktgjykimi i Gjykatës Kushtetueses për çështjen e pagesave për ish-punëtorët e Fabrikës së Tubave në Ferizaj. AKP-ja po thotë se ka ankesa në Dhomën e Posaçme”, ka thënë Azemi, transmeton Koha.net.

Ai ka thënë se qëndrimi i Bordit të AKP-së është pamflet politik që është fund e krye nga Isa Mustafa.

“Ai ka premtuar se as për një muaj nuk do të zgjasë që do t’ua japim paratë. Sot nuk është në gjendje që t’i presë as për 20 minuta ish-punëtorët e Fabrikës së Tubave”, ka shtuar Azemi, që për paratë ka thënë se do të duhej t’u jepeshin në tri pjesë: pjesa e parë 50% dhe dy të tjera nga 25%.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...