Published On: 29 Prill, 2016

Azem Syla u dorëzua, ka filluar intervistimi në prokurori!

(I plotësuar) – Deputeti Azem Syla është sjellë nga autoritetet e sigurisë në Stacionin policor në qendër. Ai këtu është sjellë para pak minutave.

Gazeta Express sjell foto ekskluzive të momentit të dorëzimit të ish deputetit të PDK’së në stacionin e Policisë në qendër.

Megjithatë, vetura që sjelli Sylën në stacionin policor, është larguar dhe dyert e stacionit vazhdojnë të mbeten të mbyllura.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Azem Syla është i dyshuar për krim të organizuar dhe shpëlarje parash.

Burime nga Ministria e Punëve të Brendshme konfirmojnë për shqiptari.eu se Azem Syla më në fund është dorëzuar.

Ne ishim të parët që raportuam se Azem Syla ndodhej në Kosovë, dhe se nuk po arrestohej.

Gazeta shqiptari.eu kishte siguruar informacionin ekskluziv se ku ndodhet Azem Syla.

Burime të afrata me të arratisurin nga drejtësia, deputetin Azem Syla, përgënjeshtrojnë pohimet e djeshme në media, se ai mund të ketë arritur në Zvicër apo edhe në ndonjë shtet tjetër, dezinformatë që e mbështeste edhe avokati i tij, sipas detyrës (?), Tomë Gashi.

Por, Azemi ndodhet në Kosovë që nga dje të paktën, dhe nuk po e mendon arrestimin. “Azemi është këndej pari, në Kosovë, dhe as që ka ndërmend ti nënshtrohet arrestit, si komandant i UÇK-së që ishte”, thotë ky burim.

Ai tashmë gënjeu nëpërmjet mediave që i kontrollon se do të kthehet së shpejti në Kosovë, se madje sot do të vijë për tu dorëzuar, ndërsa që të paktën që nga dje ai ndodhet në Kosovë.

Por, ne treguam edhe dje se ai nuk e ka ndërmend të dorëzohet pa shterimin e resurseve të tij, nga Shqipëria në Serbi!

Azem Syla ka zgjedhur të rezistojë në mënyrën e tij, sikurse dikur sillej me kundërshtarët e Rugovës dhe LDK-së, duke mos i njohur institucionet e Republikës, nuk po i njeh as këto të tashmet, për të cilat donte të mburrej si hero dhe ndërtues i saj, dhe madje të cilës ia kushtoi edhe nj doktoratë të rrejshme.

Azem Syla, nuk po e shfrytëzon ndonjë favor moral si ish-komandant shtabi të UÇK-së, të cilin e konteston si pozitë krahu tjetër i LPK-së nga Gjermani, dhe gjithnjë Ibrahim Kelmendi, si kreu i tij.

Ndërsa, avokati Tomë Gashi ka deklaruar: “Sot Azem Syla do të kthehet në Kosovë dhe do t’i mbaj fjalët që i ka dhënë, se do të japë dorëheqje nga posti i deputetit dhe se do të bashkëpunojë me drejtësinë. Mirëpo bashkëpunimi ka qenë i pamundshëm pa ardhjen fizike të tij kurse gjatë ditës së sotme do të vijë në Prishtinë”- ka thënë avokati Tomë Gashi për Express. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  Po Tomë Gashi e disa avokatër tjerë, kurë do të arrestohen, që kaq shumë po e mbrojnë krimin e organizuar…?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Ka ikur koha e Levizjes kaçake. Nuk jetohet më në mal. Tash në kohen moderne nga helikopterët edhe, minjët e fushës dhe ata shtëpiak i shohin dhe i zënë. Shumëkush mund të mëshifen për një kohë, muaj, apo edhe vite, por ma në fund do të përfundojnë në duartë e drejtësisë….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...