Published On: 27 Shtator, 2016

Azem Syla transferohet në burgun e Dyzit

Pas qëndrimit disa ditorë në Qendrën Klinike Univeritaret të Kosovës, Azem Syla të hënën mbrëma është transferuar në burgun e sigurisë së lartë në Dyz.

Avokati i Sylës Tomë Gashi, e konfirmoj lajmin duke thënë se klientit të tij ishin caktuar kontrollet mjekësore para se të shqiptohej masa e paraburgimit me 23 shtator.

Sipas Gashit gjendja shëndetësore e Sylës është stabile.

“Dhe ai nesër më 28.09.2016 do të marrë pjesë në seancën gjyqësore në Pallatin e Drejtësisë, ashtu siç ka marrur pjesë në seancat e deritanishme të Hetuesisë së veçantë”, tha Gashi.

Azem Syla ishte arrestuar javën e kaluar për herë të dytë pasi që Gjykata e Apelit në Prishtinë e kishte aprovuar kërkesën e Prokurorit të Eulex-it për paraburgimin e tij në rastin e njohur si “Toka”, me arsyetimin se ka bërë përpjekje për të ndikuar në dëshmitarin e mbrojtur. /Insajderi.com
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...