Published On: 27 Prill, 2016

Azem Syla ishte në Drenas para dy ditësh, Prokuroria thotë se ai është në kërkim qe 10 ditë (Foto)

Deputeti i PDK’së, Azem Syla që po kërkohet nga Policia e Kosovës, vetëm dy ditë më parë kishte marrë pjesë në përurimin e një shkolle në Drenas. Ai nuk është larguar nga Kosova as para një jave, siç po raportohet ne mendia. Derisa, Prokuroria e Shtetit në një njoftim për media ka thënë se Sylën është duke e kërkuar tash e 10 ditë

Policia e  Kosovës dhe EULEX’i, sot nga orët e hershme të mëngjesit kanë ndërmarrë një aksion për arrestimin e dhjetëra personave nën dyshimin për krim të organizuar, ku në mesin e të kërkuarve është edhe deputeti i PDK-së, Azem Syla.

Duke mos e gjetur Sylën në vendet e bastisura nga policia, në media u raportuar se Syla është arrestuar ditë më parë nga Kosova

Po ashtu edhe Prokuroria e Shtetit në njoftim e bërë për media bëri të ditur se Azem Sylën janë duke e kërkuar tash e dhjetë ditë.

“Udhëheqësi i grupit, Azem Syla, deputet i Parlamentit, është në arrati në këtë moment. Me gjithë përpjekjet e vazhdueshme të Policisë së Kosovës gjatë dhjetë ditëve të fundit për ta përcaktuar vendndodhjen e Azem Sylës, ai nuk është gjetur dhe i ka ikur administratës”, thuhet në njoftim të Prokurorisë.

Ndërsa faktet flasin të kundërtën. Deputeti Syla, vetëm dy ditë më parë ishte pjesëmarrës në përurimin e shkollës fillore “Xheladin Gashi – Plaku në fshatin Komoran, ku ishin prezentë edhe kryeministri Isa Mustafa, bashkë me kryeparlamentarin Kadri Veseli, shkruan lajmi.net.

Syla shihet edhe në një foto të shpërndarë në Facebook nga e kryeparlamentari Kadri Veseli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...