Published On: 15 Prill, 2016

Azem Syla, do të arrestohet!

Burime të informacionit pranë Eulexit, bëjnë të ditur se tani më është më se e sigurtë që deputeti i PDK- së, Azem Syla do të arrestohet çdo moment.
Deputeti Azem Syla është i lidhur,  sipas akuzave të Bllacës me të gjitha vrasjet dhe veprimet që i ka bërë ky grup pas luftës. Burime brenda Eulexit, bëjnë gjithashtu të ditur, se mos arrestimi i tij ka ardhur si rezultat direkt i presionit të PDK-së , por edhe qarqeve ndërkombëtare.
Vlen të thkesohet se Azem Syla ka qenë shtylla kryesore e PDK- së në bisedimet për koalicionin me LDK- në, i cili është arritur me ndërmjetësimin e palës ndërkombëtare.
Tani që është më se e sigurtë që mandati i Eulexit do të vazhdojë edhe pas qershorit, organet e këtij institucioni të drejtësisë, bashkarisht me drejtësinë vendore, do të fillojnë aksionet për ekzekutimin e lëndëve, që kanë pritur vite me radhë, si rezultat i drejtësisë selektive, që kanë bërë në radhë të parë ndërkombëtarët, pastaj edhe vendorët./parrotlla.net/
LEXONI edhe:
milili1
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Shpen thotë:

    Ishall arrestohet ky mangupqe sdin dy fjali me i lidhe bashke,por qr ka ba vepra te keqija gjate dhe pas luftes,eshte fut ne krim dhe per kete duhet te mbaje pergjegjesin.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...