Published On: 27 Prill, 2016

Azem Syla akuzohet për: Krim të organizuar, pastrim parash dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare

Deputeti i PDK-së, Azem Syla sot nuk e priti EULEX-in në shtëpinë e tij në Kishnarekë të Drenasit. EULEX-i shkoj ta arrestojë për dyshime të fuqishme të krimit të organizuar, mirëpo siç raportoi më herët Indeksonline, Azem Syla është arratisur nga Kosova.

Indeksonline merr vesh se Azem Syla akuzohet për tri vepra të rënda penale: Krim të organizuar, pastrim parash dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare.

Në aksionin e gjerë të Policisë së EULEX-it e cila ishte e asistuar nga forcat speciale të Policisë së Kosovës janë bastisur mbi 40 lokacione në tërë Kosovë, derisa deri me tash janë arrestuar disa persona.

Policia e EULEX-it deri me tash ka arrestuar shoferin e Azem Sylës, deputetit të PDK-së, Arton Vila, drejtorin e ndërmarrjes banesore, Sabahdin Haxhiu, pastaj Avni Maxhunin, Hajrullah Berishën, Nuhi Ukën – ish kryetar i Gjykatës Komunale në Prishtinë, Tefik Uka…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...