Published On: 31 Maj, 2016

Avokatja: Policia i ka zhveshur dhe i ka rrahur dy pjesëtarë të Grupit të Kumanovës (Foto)

Sa më shumë që reagon Avokati i Popullit dhe funksionarët shqiptarë në pushtet, aq më tepër shtohet tortura e policisë ndaj pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës. Me këtë krijohet përshtypje se prej Avokatit të Popullit dhe pushtetarëve shqiptarë pjesëtarët e Grupit të Kumanovës kanë vetëm sherr e kurrfarë dobie, shkruan gazeta “Lajm” e Maqedonisë.

Avokatja Artene Iseni, një nga mbrojtësit e të akuzuarve në “Rastin Kumanova”, për “Lajm” ka përshkruar maltretimet e fundit që kanë përjetuar dy nga të akuzuarit.


Avokatja Artene Iseni

“Herën e fundit i kanë zhveshur tërësisht Genc Sefën dhe shtetasin gjerman Enver Klajn dhe më pas i ka rrahur. Ua kanë shkelur këmbët, i kanë goditur te brinjët dhe ua kanë goditur kokën për muri. I kanë nënçmuar, duke ua futur gishtat në gojë, me pretekst se po kërkojnë mos kanë ndonjë letër nën gjuhë”, thotë avokatja Iseni, duke sqaruar mënyrat se si po torturohen pjesëtarët e Grupit të Kumanovës.

Ajo thotë se ka shkruar dhjetëra letra zyrtare që ua ka dërguar të gjitha institucioneve kompetente, por tani për tani nuk ka kurrfarë efekti.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...