Published On: 27 Prill, 2017

Avokatja e Haradinaj tregon pse gjykata nuk e ekstradoi atë në Serb

Avokatja e Ramush Haradinaj, Rachel Lindon ka thënë se Gjykata e Colmar nuk vendosi që ta ekstradojë liderin e AAK-së në Serbi për shkak se atje nuk do të kishte një gjykim të drejt.

“Nuk do të kishte një gjykim të balancuar dhe të drejt për Haradinajn në Serbi”, ka thënë Lindon për Associated Press, transmeton Klan Kosova.

“Ai ka humbur tre muaj e gjysmë të jetës së tij duke pritur për këtë vendim”, ka shtuar avokatja.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...