Published On: 24 Janar, 2016

Avokati që e gozhdoi Albinin në Tiranë

Në kuadrin e një “inkursioni” politik ndër shqiptarë, Albin Kurti u ndal dje në Tiranë, në një nga sallat e muzeut historik kombëtar.

Kurti, përpara simpatizantëve të tij në Kryeqytetin e shqiptarëve, bëri një ekspoze të aktivitetit të tij politik të kohëve të fundit si dhe u përpoq të shpjegonte se cilat do ishin “stacionet” e radhës për “Lëvizjen Vetëvendosje”.

Në një sallë të mbushur plot me mbështetës të tij, Albin Kurti është ndier i privelegjuar dhe ka shijuar magjinë e mitit të krijuar në Shqipëri, transmeton portali “Pamfleti”.

I vetmi që ia “prishi” disponimin e tij prej lidershipi, ishte avokati nga Tirana, Edmond Petraj, i cili megjithëse në mënyrë shumë dashamirëse, dhe pa dyshuar aspak në idealizmin, i bëri Albin Kurtit tri pyetje, për të cilat nuk mori asnjë përgjigje…

Ja çka e pyeti avokati Albinin:

1.Ju thoni se Qeveria Thaçi po e rrezikon shtetin e Kosovës. Keni paralajmëruar rrezikun e bosnjëzimit të Kosovës, thellimin e varfërisë si dhe privatizimin e egër neoliberal. Si do të ndaloni këtë qeverisje, si do ti ndaloni këto projekte që dëmtojnë rëndë shtetin e ri, a keni një zgjidhje reale?

2. Ju keni më shumë se 45% të pushtetit në Kosovë, keni komunën e Prishtinës. Cili është modeli qeverisës që u keni ofruar qytetarëve të Kosovës në administrimin e kryeqendrës së tyre?

3. Ju flisni për shpresë, “shpresën” e shpikën të pasurit për të mbajtur të nënshtruar të varfërit. Cilat janë politikat ekonomike ku ju jeni orientuar për zgjedhjen e problemeve madhore që po e fundosin çdo ditë Kosovën?

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Nazmi thotë:

    Mos bani propaganda pa logjik se kto tri pytje edhe une kam argumente të mjaftushme për tu përgjigje e la ma Kurti..

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...