Published On: 29 Mars, 2016

Avni Zogiani pyet Hajredin Kuqin: Pse nuk e lejuat hulumtimin e korruspionit në “Pallatin e Drejtesisë”?

Aktivisti i shoqërisë civile, Avni Zogiani, përmes rrjetit social facebook, ka pyetur për përgjegjësinë në lidhje me objektin e Pallatit të Drejtësisë, të cilin që nga ndërtimi i tij, e kanë karakterizuar skandalet me sigurinë dhe funksionialitetin e tij.

Zogiani këtë pyetje ia shtron Ministrit të Drejtësisë, Hajredin Kuçit, për të cilin po flitet se mund të heq dorë nga ministria që e drejton për shkak të Speciales.

Ja statusi i plotë i Avni Zogianit:

Qysh eshte e mundun? Qe sa kohe “Pallati i Drejtesise” si ndertese ka qene me plot skandale te lidhura me sigurine dhe funksionalitetin e saj, edhe nuk u hulumtue se kush ne t’vertet ka qene pergjegjes per mbikeqyrjen e ketij projekti? A ka me than dicka rreth kesaj ministri i drejtesise? Doreheqja e ofrume prej ketij posti tani a mundet me u nderlidhe me kete projekt, i cili duket se eshte nje rast i rendesishem i korrupsionit?

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Shoqnia civile jahahahahahahah civile thotë:

    Termi shoqnia civile eshte i rrejshem, sepse po i bjen qe tjeret jane shoqni militare!!,!,!,! Avni soorjani eshte nje prej figurave me qenefike me primesa ekskluzive ahmakiste cicilokarikaturiste te reaekit

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...