Published On: 11 Janar, 2016

Avni Haxhaj shqiptari më me fat në botë, do ta vozitë Messin (Foto)

  • Avni Haxhaj nga Theranda, duket të jetë shqiptari më me fat në botë.

Avni Haxhaj, i cili jeton dhe vepron në Zvicër që 16 vite, në një intervistë për Gazetën Express, ka bërë të ditur se do të jetë vozitësi personal i Lionel Messit në Zurich.

Messi, Ronaldo dhe Neymar janë kandidatët për ta fituar Topin e Artë për vitin 2015 dhe lojtarët tashmë gjenden në Zurich.

Haxhaj, i cili jeton që 16 vite në Zvicër dhe është vozitës i klubit të futbollit FC Zurich, i ka thënë Gazetës Express se edhe më parë ka bartur lojtarë të ndryshëm të klubeve të famshme Evropiane. Por, kjo është hera e parë që do ta bart skuadrën e Barcelonës së bashku me Lionel Messin nga aeroporti në hotel.

“Jam shumë i emocionuar për këtë. Messi për një moment do të jetë në autobusin tim. Do ta vozisë atë nga aeroporti deri në hotelin ‘Hayat’ ku do të qëndrojnë deri pak para ceremonisë së Topit të Artë”, ka thënë Haxhaj për Express.

“Unë edhe më parë kam vozitur lojtar të ndryshëm të Evropës. Vitin e kaluar kam pasur mundësi që ta vozisë Messin, por në fund nuk ndodhi. Kështu që më në fund dëshira mu plotësua. Kjo është një ditë shumë e veçantë për mua. Përveç Messit, do të jenë Iniesta e Neymar dhe kuptohet gjithë stafi i Barcelonës së bashku me familjarët e lojtarëve”, ka shtuar më tej i entuziazmuar Haxhaj. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...