Published On: 3 Tetor, 2016

Avioni ulet detyrueshëm në Aeroportin e Prishtinës – shpendi i dëmtoi motorin

Një aeroplan është detyruar që të aterojë në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, vetëm pak minuta pasi është nisur nga aty.

Ngjarja ka ndodhur në orën 14:55 dhe aryse është se një shpend ka djegur njërin nga motorët e avionit, pasi ka hyrë aty.

Rastin e ka konfirmuar për klankosova.tv zëdhënësja e aeroportit Valentina Gara, që ka thënë se ekipet teknike janë duke u marrë me kontrollimin e motorëve.

Ajo ka shtuar ky aeroplan që po nisej nga Kosova në drejtim të Zvicrës, do të fluturojë sonte për në  destinacionin e caktuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...