Published On: 27 Qershor, 2016
Bota |

Avioni merr flakë në ajër, pasagjerët në panik (Foto)

Një avion “Boeing 777” i kompanisë “Singapore Airlines” ka marrë flakë në fluturim duke shkaktuar panik te pasagjerët. Motori dhe një pjesë e avionit kanë marrë flakë në ajër, çka e ka shtyrë pilotin të bëjë menjëherë ulje të detyruar në Singapor. Fatmirësisht nga incidenti nuk ka të lënduar.

Sipas kompanisë ajrore, fluturimi SQ368 ka nisur nga aeroporti i Changi-t për në Itali pak pas orës 02:00 të mëngjesit (ora lokale), por është detyruar të kthehet sërish mbrapsht për shkak të alarmit për rrjedhje në motorin e majtë.

Për këtë arsye, avioni “Boeing 777-300ER” është ulur në Singapor rreth orës 6:50, pasi motori kishte nisur të merrte flakë.

Ndërhyrja e menjëhershme e zjarrfikësve u ka shpëtuar jetën 222 pasagjerëve dhe 19 pjesëtarëve të ekuipazhit.

auto_4321467010720
auto_1801467010716
auto_3411467010719
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...