Published On: 30 Mars, 2016
Bota |

Avionët luftarakë të NATO-s ndjekin aeroplanin e ministrit Rus të mbrojtjes

nato

Aeroplani i ministrit Rus të mbrojtjes, Sergey Shoigu, është ndjekur gjatë fluturimit për në Kaliningrad nga aeroplanë luftarakë të Natos. Mediat Ruse bëjnë me dije se avionët Eurofighter Typhoons kanë mbajtur një distancë prej dy kilometrash gjatë gjithë fluturimit dhe nuk i janë afruar aeroplanit të ministrit Rus, i cili gjithashtu shoqërohej nga avionët e tij luftarakë Su-27.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...