Published On: 14 Shtator, 2016

Avdulli dhe Idrizi bashkohen me Kosovën U19

  • Adnan Idrizi

Hendbollistët Rinor Avdulli dhe Adnan Idrizi, të cilët jetojnë dhe veprojnë në Zvicër, këto ditë kanë marrë vendim t’i bashkohen Kosovës për grupmoshën U19 duke ndjekur ndjenjat e tyre për vendin ku i kanë të lindur prindërit.

Lajmin e ka bërë të ditur Federata e Hendbollit të Kosovës, transmeton Koha.net. FHK gjithashtu ka dhënë një biografi të shkurtë për hendbollistët.

Rinor Avdulli ka lindur në Zvicër më 1998. Karrierën në hendboll e kishte filluar në moshën 11 vjeçare, dhe luan për grupmoshat U19 të klubit GC Amicitia Zurich.

“Ai luan në pozitën e krahut të majtë dhe ka një gjatë si prej 190 cm dhe peshë 80 kg. Avdulli është i shkëlqyeshëm në krahë, por që mund të zhvillohet në të ardhmen edhe si lojtar qendre”, thotë FHK.

Kurse edhe Adnan Idrizi ka lindur në Zvicër. Ai luan në pozitën e lojtarit qendror te skuadra e SG Pilatus me grupmoshën U19.

Sipas FHK ai ka një talent të rrallë, kurse rrjedh prej një familje hendbollistësh, pasi edhe babai i tij, Rasimi dikur luante me sukses të Gjilani. Ndërsa ka edhe një vëlla që luan për Zvicrën me U15.

Adnani është i lindur në vitin 1999, i gjatë 184 dhe peshon 84 kg.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...