Published On: 29 Maj, 2017

Avdullah Hoti viziton fabrikën e shtatë vëllezërve Geci

Kandidati I LDK-së për Kyreministër Avdullah Hoti ka vazhduar takimet me biznese të Kosovës për të dëgjuar nga ata kërkesat e tyre dhe për t’u premtuar se Qeveria që ai do të drejtojë do të përkrah bizneset private

Fadil Geci e njoftoi kandidatin për kryeministër Avdullah Hotin për prodhimin dhe investimet në këtë fabrikë dhe shprehu përkrahjen për kandidaturën e Hotit për kryeministër duke qenë i bindur se një kandidat i tillë është i mirëpritur edhe për bizneset e tjera të Kosovës.

Ndërkaq Avdullah Hoti tha se me Qeverinë e Koalicionit LDK-AKr-Alternativa do të kemi sistem të avansuar arsimor, shërbime më të mira shëndetësore, zhvillim ekonimik, ushtri, polici e gjyqësor të pavarur, njofotn Botapress.

Bashkë me Avdullah Hotin ishin edhe kandidatët e tjerë për deputet Valon Murtezaj, Agim Bahtiri, Albena Reshitaj e Fitore Geci e cila është e bija e vëllaut të madh, Halil Gecit e cila garon me numrin 99.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...