Published On: 27 Mars, 2016

Austri – Shqipëri, katastrofë për kuqezinjtë

  • Kombëtarja shqiptare është përballur 7 herë me Austrinë deri më tanin, dhe ka humbur të gjitha takimet.

Me Austrinë luhet pas 29 vitesh dhe është e njëjta histori për Shqipërinë. Në ndeshjen e fundit austriakët kishin fituar 1-0 në “Qemal Stafa” me kuqezinjtë, ndërsa edhe dje dolën me sukses nga përballja e zhvilluar në Vjenë.

Në miqësoren e vlefshme në funksion të përgatitjeve të Europianit të Francës, Austria mundi 2-1 Shqipërinë, në përballen e shtatë direket mes tyre.

Bilanci thellohet, me Austrinë që fiton sërish dhe me kuqezinjtë që nuk arrijnë dot t’i marrin një rezultat pozitiv “Das Team”.

Kjo ishte fitorja e shtatë në po kaq ndeshje e austriakëve, që thellojnë dhe golavarazhin në 19-2. Ndërsa për “ngushëllim”, theksojmë se Emir Lenjani është shqiptari i dytë që i shënon Austrisë, pas Muhedin Targajt në vitin 1984.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...