Published On: 5 Janar, 2016

Audi sjell internetin brenda veturës më 2017

Automobilat janë duke u bërë vazhdimisht më të mençur dhe tani Audi ka bashkuar forcat me prodhuesit e procesorëve Qualcomm për të nisur punët me automobilat me internet.

Linja e automobilave të Audit 2017 do të ketë sistemin dhe opsionet për lidhje të internetit të krijuar nga seti Qualcomm Snapdragon 602A.

Ky çipset ofron kualitet të lartë të lidhjes së internetit për telefona. Këta automobila do të kenë “Hotspots”, hapësira të cilat ofrojnë qasje të internetit duke mos pasur nevojë të përdoren kabllo.

Duke folur për këtë partneritet, Ricky Hudi nga kompania Audi ka thënë se përfshirja e Qualcommit do të mundësojë që Audi të jetë “e pozicionuar mirë në teknologjinë e lidhjes së internetit në automobila”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...