Published On: 25 Janar, 2016

Audi i verdhë: Bie teza e shqiptarëve dhe puna e Lambove

Historia e Audit të verdhë vazhdon të mbajë pezull Italinë, por edhe Shqipërinë, për shkak se fillimisht u tha se autorët janë shqiptarë.

Por policia italiane tha për gazetën zvicerane Blick se me shumë gjasë ata nuk janë shqiptarë.

Në fakt një 32-vjeçar shqiptar, fotoja e të cilit ishte publikuar bashkë me dy të tjerë, sikur janë personat që po terrorizojnë Italinë, është dorëzuar në polici.

Ai tha se nuk ka lidhje me këtë makinë.

Për më tepër, dy personat e tjerë në foto janë në Shqipëri, madje njëri është në burg.

Megjithatë shqiptari i vetëdorëzuar mund të deportohet për shkak se është pa letra.

Makina Audi me 450 kuaj fuqi i është vjedhur përpara katër javësh një rusi nga Luganoja e Zvicrës.

Për ironi, personat që janë në makinë, dhe që kanë qëlluar ndaj policisë, kanë aksidentuar për vdekje një ruse në Itali.

Ndërkohë ka pasur spekulime se në ndjekje të Audit të verdhë janë vënë dy Lamborghini të policisë italiane.

Kurse portalet shqiptare shkruajnë se një nga Lambot është aksidentuar.

Por policia italiane thotë se nuk i ka nxjerrë makinat e saj, një Lamborghini Huracan dhe një Gallardo për të ndjekur Audin.

Ata thonë se këto makina përdoren për transportet e organeve për transplant.

“Ndjekja e Audit 4 vazhdon me mjete të tjerë efikase,” thotë policia.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...