Published On: 21 Shtator, 2016

Aubameyang gëzon Real Madridin

Pierre-Emerick Aubameyang ka thënë edhe një herë tjetër se një ditë shpreson të luaj në Real Madrid

Ylli  Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang ka treguar se si PSG tentoi ta transferonte gjatë kësaj vere.

Por, bisedimet u anuluan, pasi ata dëshironin të paguan shumë më pak se sa kërkonte Dortmund.

Ai po ashtu foli edhe për dëshirën dhe skuadrën që do të dëshironte të transferohej.

“PSG dëshironte të paguante shumë më pak se sa kërkonte Dortmund, kështu që bisedimet përfunduan shumë shpejtë”, tha Aubameyang për RMC.

“Unë nuk jam prej atyre që i shtyhen gjërat. Të luaj për Real Madridin ka qenë gjithmonë ëndrra ime. Nëse kjo do të ndodhte një ditë, do të isha shumë i lumtur, nëse jo, atëherë jeta vazhdon”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...