Published On: 5 Shtator, 2016

Atmosferë fantastike në Turku para ndeshjes Finlandë – Kosovë

Më pak më se dy orë ka mbetur kur në Turku te Finlandës, Kosova luan ndeshjen e parë të eliminatorëve për Kupën e Botës ‘Rusi 2016’.

Finlanda dhe Kosova ndeshen sonte në orën 20:45, në sfidën e parë të kualifikueseve për Botërorin e ardhshëm, transmeton KosovaPress.

Atmosfera para kësaj ndeshje është jashtëzakonisht e mirë në qytetin ku do të luhet kjo ndeshje tejet e rëndësishme për Kosovën, e para e këtij lloji në historinë e shtetit tonë.

Bashkëatdhetare nga shumë shtete të Evropës, madje, edhe nga Amerika e largët po krijojnë një atmosferë brilante para ndeshjes Finlandë-Kosovë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...