Published On: 13 Prill, 2016

Atletico fatale për Barcelonën, e eliminon nga Liga e Kampionëve (Video)

  • Atletico Madrid ka mposhtur dhe eliminuar kampionin e Evropës Barcelonën nga Liga e Kampionëve.

Skuadra e Atletico Madridit ka shënuar fitore 2:0 kundër Barcelonës, për të eliminuar atë nga Liga e Kampionëve.

Atletico është kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 3:2, pasi ndeshja e parë në Barcelonë kishte përfunduar 2:1 në të mirë të vendësve.

Të dy golat për Atleticon i shënoi Antonie Griezmann, një në pjesën e parë dhe një në pjesën e dytë.

Atletico kështu bëhet skuadra e katërt që kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pasi tashmë një gjë të tillë e kanë bërë edhe Real Madrid, Manchester City dhe Bayern Munich. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...