Published On: 15 Mars, 2016

Atletico me penallti eliminon PSV’në (Video)

  • Atletico Madridit i janë dashur penalltitë për të mposhtu PSV’në dhe kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Atletico Madrid është skuadra e gjashtë çerekfinaliste e Ligës së Kampionëve, pasi në penallti mposhti PSV’në 8-7.

Të dy ndeshjet në Holandë dhe Spanjë përfunduan baras 0:0, ndërsa në penallti Atletico ishte skuadër më e suksesshme.

Ndeshjen nga fillimi e ka dominuar Atletico Madrid me disa raste shumë të mira shënimi, sidomos në pjesën e dytë, por që në momentet e fundit ndaleshin nga mbrojtësit ose portieri i PSV’së.

Në vazhdime loja vazhdojë me dominimin e Atleticos, por që skuadra spanjolle ishte shumë e kujdesshme, pasi një gol do t’i eliminonte ata.

Në penallti skuadër më e suksesshme ishte Atletico që shënoi 8 për dallim nga PSV që shënoi 7 gola.

Atletico tashmë është skuadra e 6’ që kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi tashmë janë kualifikuar edhe Real Madrid, PSG, Wolfsburg, benfica dhe Manchester City.

Nesër do të përcaktohen edhe dy skuadrat e fundit çerekfinaliste, kur do të takohen Barcelona-Arsenal dhe Bayern Munich-Juventus. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...