Published On: 27 Shkurt, 2016

Atletico fiton derbin dhe fundos shpresën e Realit për titull (Video)

  • Real Madridi është mundur në shtëpi nga Atletico Madridi me rezultat 0-1.

Los Blancos sulmuan gjatë gjithë takimit, por ata nuk arritën të gjejnë golin, pasi siguria e mysafirëve në mbrojtje ishte në nivelin e duhur.


Pjesa e parë ishte pa gola, ku rastin më të mirë e kishte Antoine Griezmann, por portieri Keylor Navas arriti ta mbajë portën e paprekur falë një pritjeje të bukur që arriti ta bëjë.

Goli i vetëm në ndeshje erdhi në minutën e 53-të falë një kundërsulmi të bukur i cili u konkretizua nga Griezmann, pas një asistimi të bukur nga Filipe Luis.

Reali bëri maksimumin të shënojë golin e barazimit, por portieri slloven, Jan Oblak, nuk lejoi që kjo të ndodhë.

Pas kësaj fitoreje, Atletico vazhdon në pozitën e dytë me 58 pikë, ndërsa Reali në të tretën me 54 pikë, apo nëntë pikë më pak se Barcelona që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Ndeshja e ardhshme e Realit është ndaj Levantes, ndërsa Atletico luan kundër Sociedadit. /Telegrafi/

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...