Published On: 13 Qershor, 2017
Bota |

atis: Nuk po fitojmë, talibanët po përparojnë në Afganistan

Ministri amerikan i Mbrojtjes, James Matis paralajmëroi sot se talibanët po përparojnë në Afganistan, derisa administrata amerikane po shqyrton strategjinë e re në këtë vend, transmeton AP.

“Tash nuk po fitojmë. Këtë do ta rregullojmë sa më parë që të jetë e mundur”, ka thënë shefi i Pentagonit para Kongresit.

Ai ka bërë të ditur se talibanët vitin e kaluar ishin të suksesshëm dhe këtë po përpiqen ta përsëritin këtë vit.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...